Українсько-польське
спільне підприємство

Петран-ЛТД

Технології
сучасного
будівництва
м. Львів, вул. Ткацька, 39
тел.: (096)253-09-09
(050)133-21-68

Загальна характеристика

Перекриття «Теріва–1»



Призначене для будівництва житлових будинків та інших об'єктів з товщиною перекриття 24 см. та довжиною прогону до 7,2 м. Нормативне навантаження — 1,5 кН/м2

Перекриття «Теріва–2»



Призначене для загального будівництва об’єктів з товщиною перекриття 34 см. та довжиною прогону до 7,8 м. Нормативне навантаження — 5,0 кН/м2

Перекриття виготовляється з:


  • блоків керамзитобетонних порожнистих;
  • балок «Теріва», які складаються зі сталевого каркасу типу К, KJ, що виготовляється лише на спеціальних автоматах, призначених для цього (плавильне зварювання елементів сталевого каркасу не допускається). Нижній ряд каркасу забетонований в бетонній полиці перерізом 40х120 мм. (бетон не нижче класу B20). Залежно від довжини балки діаметр поздовжньої арматури змінюється з урахуванням згинаючих моментів у перекритті.

Монтаж перекриття

Інструкція з монтажу

Основні принципи влаштування міжповерхового збірно-монолітного часторебристого полегшеного перекриття «Teriva»

1. Загальна інформація

Збірно-монолітне перекриття «ТЕРІВА» призначене для об’єктів житлового та цивільно-промислового призначення. Переваги цього перекриття є в простоті монтажу, який виконується без підйомного крану та опалубки. Балки перекриття виготовляються із сталевого каркасу нижня частина якого залита в бетонну поличку перерізом 40х120 мм, (бетоном класу не нижче B20), яка пристосована для опирання пустотілих керамзитобетонних блоків. Висота блоку ТЕРІВА 1 - 210 мм., ТЕРІВА 2 – 300 мм. Довжини балок та технічні характеристики перекриття (без врахуванням монолітного бетону розділюючих ребер та вінця) подані в табл. 1.

Таблиця 1

Вид перекриття

Прогін перекриття
(м)

Висота конструкції (м)

Крок балок (м)

Товщина стяжки (м)

Витрати бетону на 1 м2 перекриття при заливанні на будові

Витрати блоків (шт./м2)

Витрати балок (шт./м2)

Маса 1 м2 Перекриття (кг)

Теріва-1

1,6-7,0

0,24

0,60

0,03

0.055

6,7

1,67

268

Теріва-2

1,6-7.5

0.34

0.45

0,04

0,097

9,2

2,22

400



2. Укладання та підпирання балок

Перш ніж приступати до укладання балок на будові потрібно перевірити чи правильно виготовлені згідно з технічною документацією капітальні опори та їх надійність. Балки на капітальні опори слід укладати з кроком 60 см у випадку перекриття ТЕРІВА 1 та 45 см. при перекритті ТЕРІВА 2, між ними укладають по одному блоку на їх кінцях. Мінімальна глибина опирання балок на капітальній опорі або іншій конструкції повинна бути - для балок довжиною до 6,0 м. мінімум 80 мм., більше 6,0 м. 110 мм. Кінці балок слід укладати на цементному розчині марки М 100 товщиною близько 20 мм.

В залежності від прогону перекриття, також застосовуються тимчасові монтажні підпори:

  • при ширині перекриття до 4,0 м. — одна підпора
  • при ширині перекриття від 4,0 до 6,0 м. — дві підпори
  • при ширині перекриття більше 6,0 м — три підпори

Монтажні підпори необхідно встановлювати між капітальними опорами знизу балки.

У випадку влаштування опущеного вінця, балки потрібно опирати на тимчасові монтажні підпори, встановлені при лицьовій стороні несучої стіни або на відстані не більше 30 см. від лицьової сторони капітальної опори. Нижня поверхня опущеного вінця повинна знаходитися нижче нижньої поверхні балок на відстані не менше 40 мм.

При влаштуванні перекриття ТЕРІВА в залежності від довжини балок: для ТЕРІВА 1 від 5,1 м. та ТЕРІВА 2 від 6,0 м. балки необхідно укладати зі зворотньою стрілою прогину посередині балки, що дорівнює 15 мм.

3. Укладання пустотілих блоків

Пустотілі блоки потрібно укладати з риштування, рівень якого повинен бути на 0,6 м. нижче рівня перекриття. Укладання блоків необхідно виконувати в одному напрямку – паралельному до балок. Лицьова поверхня блоку, котрий прилягає до вінця розділюючого ребра повинна бути перед укладенням зачеканена бетоном, щоб виключити попадання бетону в порожнину блоку. Блоки не повинні опиратися на капітальні опори. Спосіб укладання блоків при стінах паралельних до балок показано на малюнку 2.

4. Вінці

По контуру перекриття на стінах паралельних та перпендикулярних до балок необхідно виконати залізобетонний вінець (контур) висотою не менше висоти перекриття та шириною не менше 120 мм в перекритті ТЕРІВА 1 та 180 мм в перекритті ТЕРІВА 2. Армуваня контуру повинно виконуватись щонайменше з 4-х стрижнів діаметром 10 мм або 3-х стрижнів діаметром 12 мм. Хомути діаметром 5 мм повинні бути розміщені кожні 250 мм. Арматурні стрижні балок потрібно закріпити (анкерне кріплення) у вінцях. Вінці потрібно бетонувати разом з перекриттям.

5. Приопорне армування

У перекритті при ширині більше 6,0 м. необхідно додатково виконати армування в опорній частині по дві стальні сітки з обох сторін кожної балки на довжину не менше ніж 1200 мм. (Мал. 4, 5). Як необхідно виконати приопорне армування показано на малюнках 6, 6а, 6б, 6в.

6. Розділюючі ребра та ребра під перетинки, паралельні до балок

При ширині перекриття від 4,2 м до 6,0 м в перекритті ТЕРІВА 1 та ширині перекриття від 4,8 м до 6,0 м в перекритті ТЕРІВА 2 у середній частині перекриття необхідно виконати одне розділююче залізобетонне ребро, а при ширині перекриття від 6,2 до 7,2 м. два розділюючі ребра які повинні бути на віддалі 2,4 - 2,6 м. від капітальних опор перекриття. Ширина ребра повинна бути 70-100 мм., а висота рівна висоті перекриття. Армування розділюючих ребер повинно виконуватись із двох поздовжніх стрижнів (один вгорі, другий внизу). Діаметр стрижнів 12 мм. в перекритті ТЕРІВА 1 та 12 мм. в перекритті ТЕРІВА 2. Стрижні необхідно з’єднати поперечною арматурою діам. 5,0 мм. (хомутами) з кроком 30 см. (Мал. 7в).

Стрижні арматури розділюючих ребер повинні бути закріплені в перпендикулярних до цих ребер вінцях або головних балках, на довжину не менше 0,5 м.

Під перетинками, виготовленими традиційним способом, наприклад мурованими з цегли, розміщеними паралельно до балок перекриття, потрібно виготовляти укріплені ребра перекриття. Ця вимога не стосується легких перетинок з гіпсокартонних плит на сталевому каркасі.

Укріплені ребра перетинок можуть виготовлятися за допомогою укладення двох балок перекриття ТЕРІВА одна біля одної або за допомогою виготовлення залізобетонної балки (Мал. 7а, 7б). Залізобетонні балки і укріплені ребра потрібно додатково розраховувати на повну вагу перетинки.

7. Бетонування перекриття

Перш ніж приступити до бетонування перекриття необхідно перевірити чи правильно розставлені балки, блоки, як виконані залізобетонні вінця, розділюючі ребра, а при ширині більше 6,0 м. приопорне армування, розміщення монтажних підпор. Після усунення всіх забруднень зволожити елементи водою. Для бетонування перекриття потрібно застосовувати бетон з використанням гранітного щебню фракції 5-10 мм., класу не нижче В15 (марка 200). Бетонування виконувати по всій поверхні перекриття, посуваючись у напрямку, перпендикулярному до балок. Під час бетонування слід звернути особливу увагу на щільне заповнення бетоном усіх порожнин та пазух. Якщо бетон подається на перекриття таким чином, що він обтяжує конструкцію, то горизонтальне транспортування бетону по перекриттю може відбуватися тачками вмістом до 0,075 м3, по твердих помостах виготовлених з дощок товщиною 40 мм. покладених паралельно до балок. Переміщення робітників безпосередньо по блоках - забороняється. Якщо бетон подається з допомогою помпи, то потрібно його розподілити рівномірно по поверхні, не допускаючи його накопичення в одному місці.

Тимчасові монтажні підпори, опалубку вінців, розділюючих ребер можна зняти після досягнення щонайменше 75% міцності бетону. Під час проведення цих робіт потрібно звертати увагу, щоб не пошкодити окремі фрагменти перекриття, особливо пустотілих блоків перекриття.

Про компанію

Українсько-польське спільне підприємство у формі ТзОВ «Петран-ЛТД» засновано у 1992 році, як підприємство з іноземними інвестиціями. З 1994 року і по теперішній час основним видом господарської діяльності є виробництво елементів збірно-монолітного міжповерхового перекриття «TERIVA».

У 1995 році дану технологію перекриття засновниками було запатентовано (Патент № 20331).

Станом на 2010 рік сім підприємств України освоїли виробництво елементів перекриття та здійснюють його виготовлення на підставі Ліцензійних договорів.

Контактна інформація


79019 м. Львів,
вул. Ткацька, 39
тел. моб.: (096) 253-09-09
тел. моб.: (050) 133-21-68
e-mail: petranltd@gmail.com

© 2010 Українсько-польське спільне підприємство «Петран-лтд»